Letní hudební škola | KIMH

O ŠKOLE

Letní Hudební Škola je první projekt vznikajícího Kreativního Institutu Moderní Hudby. Institut si klade za cíl přivést do České Republiky vzdělávání populární hudby v takové formě, jako ho známe například ve Velké Británii, Holandsku, Německu a dalších západních zemích. Zaměření tohoto pilotního projektu bude nabídnout studentům přehled o tom co to hudební průmysl je, jak funguje a jaké role může jednotlivec zastávat. Nabídne základy hudební produkce, songwritingu a hraní.

Letní hudební škola je první akcí svého druhu v Čechách. Po vzoru zahraničních škol a univerzit jsme se rozhodli zorganizovat 6 denní program pro mladé umělce, kteří se chtějí vzdělávat v oblasti hudebního průmyslu. Na rozdíl od klasické výuky na ZUŠ nabízíme na hudební průmysl o něco modernější náhled.

Letní hudební škola začíná v neděli 4. srpna odpoledne, kdy proběhne seznamovací program. Samotná výuka začne v pondělí dopoledne a skončí v pátek večer finálním koncertem. Akce bude ukončena v sobotu dopoledne.

Program

Letní Hudební Škola je koncipována tak, aby se účastníci seznámili s co největším množstvím oblastí v hudebním průmyslu a naučili se dovednosti, které jim pomohou se v hudebním průmyslu orientovat. Žáci se budou například věnovat hraní na hudební nástroje, absolvují přednášku o tom jak úspěšně vydávat svoji hudbu na streamovacích platformách nebo si budou moct vyzkoušet psaní písní.

Program bude probíhat formou interaktivních workshopů a přednášek.
Maximální kapacita je 20 účastníků.

Témata, která obsáhneme na letní hudební škole:

• Hraní v kapele
  • Základy hudební produkce
  • Songwriting (psaní písniček)
  • Jaké pracovní pozice jsou v hudebním průmyslu?
  • Nahrávání v domácím hudebním studiu
  • Jak vydávat svojí hudbu?
  • Jak udělat hudební promo?
  • Jak se organizují festival a koncerty?
  • Jak se připravit na nahrávání v hudebním studiu?

Lokalita

Letní Hudební Škola se bude konat v krásném prostředí enviromentálního centra PROUD v Horažďovicích v jižních Čechách. Zrekonstruované prostory starého mlýna, které mají unikání genius loci, jsou jako stvořené pro kreativní činnost.

Ubytování a stravování je zajištěno přímo v budově enviromentálního centra. Prostory, ve kterých budou žáci bydlet si můžete prohlédnout níže.